Sklep internetowy Cantino
Wszystko, co musisz wiedzieć o tworzywie PLA 1
Wszystko, co musisz wiedzieć o tworzywie PLA

PLA to polikatyd, polikwas mlekowy, który jest materiałem roślinnym oraz biodegradowalnym. Ma bardzo dobre właściwości fizyczne oraz jest podatny na krystalizację i rozciąganie. Dzięki owym właściwością w łatwy sposób uzyskać można z niego przeźroczystą folię. Jest materiałem przeznaczonym do kontaktu z żywnością, dlatego tak często używany zostaje do produkcji opakowań. PLA łączy się ze skrobią ziemniaczaną oraz celulozą w postaci włókien. PLA posiada wielką zaletę- w zależności jaką rolę dany produkt ma spełniać może rozłożyć się w czasie kilku miesięcy (do 90 dni w przypadku ekologicznych opakowań i kubeczków) bądź kilku lat (jeżeli chodzi o produkty medyczne, optykę, przemysł budowlany bądź farmację.)

czytaj całość »
Jakie opakowania są najmniej uciążliwe dla środowiska? 1
Jakie opakowania są najmniej uciążliwe dla środowiska?

Środowisko potrzebuje zmian, a najlepiej dokonywać je od samych siebie. Większość opakowań, które były do tej pory wykorzystywane w różnych branżach skutecznie zbudowały na ziemi tony zalegającego plastiku. Czy jest szansa na zmianę trendów? Zdecydowanie tak! Przybliżamy znaczenie opakowań ekologicznych i stawiamy pytanie - jeżeli już eko to które?

czytaj całość »
500 lat - rozkład plastikowej butelki... 0
500 lat - rozkład plastikowej butelki...

W jakim świecie żyjemy??? Do czego dążymy?! Jaki wygląd przyjmuje nasza planeta? Jak wielkie skutki naszego postępowania będziemy musieli ponieść? Tony plastiku pływające w oceanach, zwierzęta morskie umierające  z powodu niestrawionych resztek plastiku... Na fotografiach ujęcia z Dominikany, Filipin, Juhu Beach w Bombaju, między wyspami Roatan i Cayos Cochinos (u wybrzeży Hondurasu). Autorka zdjęcia: Caroline Power.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium