Sklep internetowy Cantino
do kasy suma: 0,00 zł
 

Dostawa w całej Polsce!

 

Masz pytanie? Zadzwoń

71 307 02 00

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z lokali gastronomicznych

0
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z lokali gastronomicznych

Jak pozbyć się zapachu dymu z pieca

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pieca, warto sięgnąć po domowe sposoby, które działają skuteczniej niż zwykłe wywietrzenie mieszkania. Do zlikwidowania uciążliwego zapachu dymu w domu można wykorzystać świece zapachowe, choć jest to rozwiązanie krótkotrwałe – skutecznie działa tylko do momentu zgaszenia płomienia. Alternatywą jest użycie octu – aromat gotowanego octu zdominuje nieprzyjemny zapach, ale jego też będzie się trzeba pozbyć po wszystkim, poprzez wietrzenie. Do możliwych rozwiązań należy jeszcze pranie zasłon lub usunięcie swądu, dzięki gotowaniu przez kilka godzin wody z dodatkiem soku z cytrusów. Usuwanie nieprzyjemnego zapachu warto rozpocząć od oczyszczenia możliwych źródeł – w tym wypadku pieca. W przypadku trudnych zabrudzeń warto skorzystać z dedykowanych środków do czyszczenia pieców i grillów.

Środki do czyszczenia grillów od Cantino

Jak zlikwidować brzydki zapach w lodówce

Podobnie jak w przypadku pieców, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z lodówki, warto regularnie dbać o jej czystość. Jeśli jednak musimy stanąć przed dokonanym faktem i zmierzyć się ze swądem wydobywającym się z lodówki, dobrze jest postawić na kilka sprawdzonych sposobów. Na pewno niezbędnym zabiegiem będzie wyciągnięcie całej żywności, półek oraz szuflad i przetarcie urządzenia, oraz szklanych półek dokładnie płynem do czyszczenia. Dodatkową opcją przy usuwaniu zabrudzeń mogą być domowe sposoby stosowane przy konserwacji pieca.

Odtłuszczacze do kuchni, które najlepiej usuną brzydkie zapachy

Źródłem nieprzyjemnych zapachów zawsze jest wszelki brud, niedoczyszczone zabrudzenia i trudne do zwalczenia plamy po tłuszczach. Dziś na rynku dostępnych jest wiele preparatów (np. odtłuszczacze), które doskonale usuwają przypalone białka, tłuszcze oraz sadzę. Dzięki swoim silnie penetrującym właściwościom opartym na innowacyjnej recepturze przywracają naturalny kolor czyszczonym powierzchniom. Zastosowanie tego typu płynów jest szerokie: od powierzchni betonowych, metalowych, plastikowych czy lakierowanych po kostki brukowe i fasady.

odtłuszczacze Cantino

Płyn do mycia powierzchni szklanych oraz uniwersalne środki czystości — jak stosować?

Przed stosowaniem środków czystości należy zadbać o bezpieczeństwo – zapoznać się z kartą bezpieczeństwa oraz zaopatrzyć się w ochronne rękawiczki, aby nie narażać skóry na kontakt z detergentem. W informacjach od producenta często pojawia się wskazówka, aby przed czyszczeniem przeprowadzić próbę na małej niewidocznej powierzchni, tak by chronić powierzchnie i tkaniny o nietrwałych barwach. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że powierzchnie czyszczone preparatem, które są przeznaczone do kontaktu z żywnością, muszą zostać spłukane dużą ilością wody. Niektóre preparaty wymagają tego, aby spryskać nimi powierzchnie rozgrzane do temperatury 40 do 70 stopni C, oraz pozostawić je przez 5 do 15 minut przed spłukaniem.

Jak pozbyć się brzydkich zapachów? Podsumowanie

Pozbywanie się brzydkich zapachów jest uzależnione od poziomu zabrudzeń i preferowanych metod. Do walki z niewielkimi problemami z zapachami, można ograniczyć się do domowych sposobów, takich jak stosowanie octu czy wietrzenie pomieszczeń. Gdy nieprzyjemny zapach jest skutkiem trwałych zabrudzeń, warto sięgnąć po odpowiednie detergenty.

Michał Herok

specjalista ds. e-commerce

Specjalista z 10-letnim doświadczeniem w pracy z klientem i 3-letnim w branży rozwiązań dla HoReCa, w tym również tych przyjaznych dla środowiska. W CANTINO odpowiada między innymi za kwestie merytoryczne publikowanych treści oraz ekologiczne strony marketingu.

Z pasją łączy zapotrzebowania klientów z eko rozwiązaniami spełniającymi wszelkie oczekiwania.

W swoich tekstach blogowych porusza wszelkie kwestie związane z tematyką rozwiązań dla Twojej gastronomii, przede wszystkim w zakresie jednorazowych naczyń, sztućców, opakowań na wynos, akcesoriów i wielu innych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium