Sklep internetowy Cantino
Jak zdobyć klientów? Jak zadbać o rozwój swojej firmy?
Jak zdobyć klientów? Jak zadbać o rozwój swojej firmy?

Drodzy Czytelnicy!

Zapewne jesteście restauratorami, prowadzicie cateringi, lokale gastronomiczne, kawiarnie, hotele z punktami restauracyjnymi bądź agroturystykę.

Zajmujecie się przygotowywaniem diet pudełkowych czy też tworzeniem ciekawych wydarzeń kulturalnych, przy których można napić się pysznego wina oraz zjeść coś wykwintnego.

Niestety... aktualny czas nie jest dla nas najłaskawszy. Choć klienci zawsze byli zadowoleni z jakości obsługi, sytuacja zmusiła nas do zamknięcia lokali oraz rezygnacji z planowanych imprez plenerowych. Na szczęście jesteśmy grupą zorganizowaną oraz waleczną! Łatwo się nie poddajemy! ;)

Poniżej zdradzimy kilka tajników jak zdobyć przychylność klienta oraz funkcjonować w dzisiejszych czasach!

1. ZMIANA NAWYKÓW:

Zapewne wydaję się to banalne, aczkolwiek od tego należy zacząć! Prowadziłeś/aś kawiarnię? Lokal, który świetnie prosperował, gdy klienci mogli korzystać z jego atutów?

Musisz zmienić swoje nawyki oraz zastanowić się w jaki sposób Twoje dania czy też napoje tj, kawa, herbata mogą trafić w ręce docelowego klienta. Wiele osób (o ile jest to możliwe) decyduję się na otworzenie budki przed swoim lokalem, dzięki czemu łatwo zdobyć potencjalnego klienta! Dostajemy wiele sygnałów, iż takie rozwiązanie okazało się strzałem w 10! Wiele naszych klientów zajmujących się gastronomią odnotowało spore wzrosty sprzedaży! Inni przygotowali olbrzymie banery informujące, że w danym lokalu wydawane są posiłki na wynos. Klient musi mieć pewność, iż wchodząc do lokalu, może zakupić jedzenie na wynos. To naprawdę ważne! :)

2.ZADBAJ O DETALE:

Zapewne zdajesz sobie sprawę, iż klient zwraca coraz większą uwagę na jakoś wydawanych posiłków/ napojów jak i sposób pakowania. Wiele spośród naszych klientów przekazuje nam informację, iż są zaskoczeni jaki wpływ na zakupy klienta ma opakowanie w jakim wydawane są danie oraz napoje!

Klient je oczyma a my musimy zadbać o to, by z chęcią do nas powrócił oraz polecił naszą restaurację/kawiarnię/catering swoim bliskim! Warto zadbać o estetykę oraz dobór odpowiednich kształtów czy też kolorów opakowań. Poniżej przedstawimy przykładowe zestawy kolorystyczne.

 

ZESTAW BRĄZOWY:

 

 

ZESTAW BIAŁY:


 

3. REKLAMA:

Nie zapomnij o reklamie! W jaki sposób klient może dowiedzieć się, że u Ciebie wydawane są przepyszne dania z kuchni japońskiej, polskiej czy też włoskiej? Zastanów się czy zwróciłeś uwagę na ten aspekt? Często o nim zapominamy, a w dzisiejszych czasach posiadamy wiele prostych narzędzi tj. Facebook czy też Instagram, gdzie możemy wstawić zdjęcia wykonywanych przez naszych szefów kuchni pysznych dań serwowanych na wynos.

4. PLATFORMY ZAJMUJĄCE SIĘ TRANSPORTEM NA WYNOS:

Koniecznie (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) podpisz umowę z platformą/ platformami zajmującymi się pozyskiwaniem klientów dań na wynos. Zwiększ szansę na rozgłos swojego lokalu oraz serwuj dania oraz napoje na wynos!

Chcąc wesprzeć wszystkich restauratorów zajmujących się branżą HORECA stworzyliśmy specjalną kategorię z promocyjnymi cenami produktów najczęściej wybieranych przez naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz życzymy samych sukcesów oraz dużej ilości zamówień!

kliknij

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium