Sklep internetowy Cantino

Płyn do dezynfekcji - jakie środki wybrać do restauracji i sklepu

0
Płyn do dezynfekcji - jakie środki wybrać do restauracji i sklepu

Spis treści

1. Dlaczego konieczna jest dezynfekcja w restauracjach

2. Środki do dezynfekcji dużych powierzchni w lokalach gastronomicznych

3. Środki do dezynfekcji rąk w restauracjach i sklepach

4. Środki do dezynfekcji sprzętów w gastronomi

5. Jak wybrać najskuteczniejsze środki do dezynfekcji?

 


 

Dlaczego konieczna jest dezynfekcja w restauracjach

Dezynfekcja w restauracjach jest konieczna ze względu na przetwarzanie produktów spożywczych oraz przygotowywanie dań spożywanych w lokalach bądź na wynos. Mając stały kontakt z żywnością, pracodawca zobowiązany jest do zachowania dyscypliny sanitarnej oraz przypomnienia pracownikom zasad higieny osobistej, mycia i dezynfekcji rąk. Dodatkowo pamiętać należy, że w restauracjach w ciągu dnia znajduje się spora liczba osób, co sprzyja rozwijającym się wirusom i bakteriom. Z tego właśnie względu należy zachować szczególną ostrożność oraz dbałość o czystość w kuchni, zachowanie zasad higieny oraz przygotowanie środków dezynfekujących dla klientów lokali gastronomicznych.

 

Środki do dezynfekcji dużych powierzchni w lokalach gastronomicznych

Dbałość o dezynfekcję powierzchni gastronomicznych wiąże się z posiadaniem odpowiednich środków do dezynfekcji dużych przestrzeni. Płynne, zasadowe preparaty muszą posiadać działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Produkty do dużych przestrzeni przeznaczone są do dezynfekcji i mycia wodoodpornych powierzchni oraz urządzeń mających bezpośredni kontakt z żywnością. Należy pamiętać, by środki do dezynfekcji pozostały w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią ok. 1 min. Równie ważne jest posiadanie bakteriobójczych środków do dezynfekcji wszelkich blatów, stołów, urządzeń kuchennych i pojemników. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego należy pamiętać, by każdy stolik po zakończeniu obsługi klienta został zdezynfekowany.


Środki do dezynfekcji rąk w restauracjach i sklepach

Obowiązkiem restauratorów oraz właścicieli sklepów jest udostępnienie środków do dezynfekcji rąk. Środki te powinny posiadać w swoim składzie minimum 60% alkoholu. Wówczas preparaty wykazują skuteczne oddziaływanie na wirusy i grzyby. Zaopatrując się w środki do dezynfekcji warto zwrócić uwagę na składniki pielęgnacyjne, tj. gliceryna, aloes czy pantenol, które łagodzą skutki wysuszania skóry oraz zapewniają jej ochronę. Środki do dezynfekcji dłoni mogą występować w 1 litrowych pojemnikach ze specjalnym dozownikiem, które od razu gotowe są do użytku oraz w 5 lub 10 litrowych pojemnikach, które należy przelać do dozowników. Wybierając środki do dezynfekcji dłoni możemy również zaopatrzyć się w środki do dezynfekcji rąk w żelu zapewniające dużą wydajność, brak uczucia lepkości oraz przyjemny zapach.


Środki do dezynfekcji sprzętów w gastronomi

Zachowanie dezynfekcji sprzętów w gastronomi zapewni świeżość oraz bezpieczeństwo, które niezbędne jest podczas przygotowywania posiłków w lokalach gastronomicznych. W naszej hurtowni www.cantino.pl posiadamy profesjonalne środki do dezynfekcji na bazie alkoholi do mycia lodówek, witryn chłodniczych oraz pojemników szklanych i plastikowych. Profesjonalne płyny do mycia sprzętów w gastronomii, oprócz dezynfekcji, doskonale odłuszczają czyszczone powierzchnie, zapewniając świeżość. W przypadku powierzchni, które mają bezpośredni kontakt z żywnością należy pamiętać, by czyszczone powierzchnie spłukać wodą zdatną do picia. Wybierając środki do sprzętów w gastronomii możemy zaopatrzyć się w gotowe do użycia 1 litrowe preparaty bądź większe 5 litrowe pojemniki, które chętnie kupowane są przez firmy cateringowe, restauracje oraz obiekty gastronomiczne ze względu na okazyjną cenę. Środki do dezynfekcji sprzętów spełniają swoją najważniejszą rolę usuwając grzyby oraz bakterie.


Podsumowując- Jak wybrać najskuteczniejsze środki do dezynfekcji?

Podsumowując - wybierając najskuteczniejsze środki do dezynfekcji należy pamiętać, by środek zawierał co najmniej 60% alkoholu w swoim składzie. Zgodnie z zaleceniami WHO najlepiej, by stężenie etanolu wynosiło od 96% w górę. Wybierając środki do dezynfekcji dłoni warto zwrócić uwagę na skład. Wiele z preparatów posiada dodatkowe składniki pielęgnujące takie jak aloes, pantenol czy też gliceryna, dzięki którym skóra jest nawilżona oraz chroniona przed dodatkowym wysuszeniem. Ciekawą propozycją są płyny do dezynfekcji dłoni i powierzchni w małych 15 mililitrowych dozownikach, które za względu na swoją wielkość bez trudu można umieścić w torebce bądź kieszeni. Wiele firm produkujących preparaty do dezynfekcji zadbało również o przyjemny zapach środków, co staje się dodatkowym atutem. Na rynku znajduje się bardzo szeroka gama preparatów do dezynfekcji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą profesjonalnych środków do dezynfekcji.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium