Sklep internetowy Cantino
Profesjonalne środki do czyszczenia a chemia gospodarcza - jakie są różnice i co wybrać? 0
Profesjonalne środki do czyszczenia a chemia gospodarcza - jakie są różnice i co wybrać?

Spis treści

1. Profesjonalna chemia do czyszczenia

2. Chemia gospodarcza - czym się charakteryzuje

3. Najważniejsze różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą

4. Jakie środki czystości wybrać do poszczególnych branż?

5. Niezbędne akcesoria do czyszczenia

6. Podsumowując - kiedy zastosować chemię profesjonalną, a kiedy zwykłe środki gospodarcze

 Profesjonalna chemia do czyszczenia

Profesjonalna chemia do czyszczenia to środki czystości, które poradzą sobie z najbardziej uporczywym brudem. Są to preparaty o bardzo silnym działaniu nadające się do usuwania tłustych, spieczonych zabrudzeń, do pielęgnacji posadzek, usuwania zabrudzeń z tłuszczu, białek oraz przebarwień po kawie lub do dezynfekcji powierzchni. Chemia do czyszczenia wykorzystywana zostaje w profesjonalnych firmach sprzątających, w placówkach państwowych takich jak szpitale, przychodnie, hale, firmy, banki czy też branża Horeca. Ze względu na swoje właściwości przyspiesza oraz ułatwia pracę.


Chemia gospodarcza - czym się charakteryzuje

Chemia gospodarcza to środki czystości wykorzystywane w domowych warunkach. Zostają wyprodukowane przez producentów do wykonywania konkretnych zadań. Posiadają mniejsze stężenie aniżeli środki profesjonalne, dlatego bez najmniejszych obaw mogą być wykorzystywane przez domowników. Posiadają konkretne przeznaczenie oraz nie wymagają żadnego rozcieńczania. Sprawdzają się podczas domowych porządków. Chemia gospodarcza posiada łagodniejszy skład aniżeli chemia profesjonalna oraz występuje w mniejszych opakowaniach.


Najważniejsze różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą

Zastanawiając się nad różnicami pomiędzy chemią profesjonalną a gospodarczą, należy skupić się na kilku aspektach. Przede wszystkich chemia profesjonalna występuje w sprzedaży w znacznie większych opakowaniach (od 5 nawet do 15-20 litrów). Dzięki większym rozmiarom jest bardziej ekonomiczna oraz, co się z tym wiąże, tańsza. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, coraz częściej wprowadzają również mniejsze pojemności, dzięki którym klient może przetestować produkt oraz zakupić mniejszą pojemność do użytku domowego w przypadku bardziej uporczywych plam (np. czyszczenie piekarnika.) W chemii profesjonalnej użyta zostaje również substancja czynna, dzięki której środek profesjonalny działa od razu po spryskaniu powierzchni (w przypadku chemii gospodarczej należy odczekać kilka minut.) Jest to bardzo istotny aspekt, ponieważ zajmując się czyszczeniem dużych powierzchni czas jest niezwykle ważny. Szybkość działania wobec tego ma bardzo duże znaczenie.

Jakie środki czystości wybrać do poszczególnych branż?

W zależności od prowadzonej działalności gospodarczej należy zaopatrzyć się w środki spełniające wymogi danej grupy. W przypadku branży Horeca niezbędne jest pozyskanie profesjonalnych środków chemicznych do mycia kuchni, sal oraz toalet, tj. środki do mycia naczyń, środki do czyszczenia piekarników i grillów. Niezwykle ważne jest zaopatrzenie się również w środki dezynfekujące, dzięki którym spełnimy wszelkie wymogi sanepidu. Środki kuchenne muszą posiadać duży stopień skoncentrowania, dzięki czemu bez najmniejszych problemów możemy pozbyć się tłustych zabrudzeń oraz przypaleń. Firmy zajmujące się usługami sprzątającymi zaopatrują się w preparaty przeznaczone do codziennej pielęgnacji wszelkich posadzek. Ich głównym zadaniem jest szybkie działanie, skuteczność, brak pozostawiania smug, zacieków oraz nadanie połysku. W zależności od poszczególnej branży, klienci zaopatrują się w płyny do mycia szklanych powierzchni, odtłuszczacze, odkamieniacze oraz środki do mycia rąk.

 

Niezbędne akcesoria do czyszczenia

 

Zaopatrując się w środki czystości nie możemy zapomnieć o niezbędnych akcesoriach do czyszczenia. Są nimi: rękawiczki, zmywaki do mycia i gąbki, ścierki z mikrofibry, zestawy do zamiatania, szczotki do czyszczenia pieców, grillów, ekspresów oraz fug. Wybierając rękawiczki możemy zakupić rękawiczki lateksowe, HDPE, nitrynowe bądź z roślinnego materiału PLA. Niezbędnymi akcesoriami do czyszczenia są również mopy do czyszczenia, wyciskacze do mopa oraz ścierki do mycia podłóg. Zaopatrując się w akcesoria należy wspomnieć też o workach na odpady, papierze toaletowym oraz ręcznikach papierowych. Wszystkie wymienione wyżej akcesoria dostępne są w naszej hurtowni www.cantino.pl, gdzie można zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne akcesoria do czyszczenia oraz profesjonalne środki czystości.

 

Podsumowując- kiedy zastosować chemię profesjonalną, a kiedy zwykłe środki gospodarcze

 

Podsumowując - chemię profesjonalną stosujemy w miejscach publicznych: galeriach handlowych, sklepach odzieżowych lub spożywczych, w recepcjach, hotelach, toaletach publicznych, lokalach gastronomicznych, szpitalach czy też przychodniach. Swoje zastosowanie znajduje w miejscach publicznych, gdzie dziennie przemieszcza się duża liczba osób, a co się z tym wiąże - dbanie o czystość jest niezwykle istotne. Dodatkowo chemia profesjonalna charakteryzuje się dużą skutecznością, szybkością działania oraz większym skoncentrowaniem środków, co ułatwia pozbycie się najcięższych zabrudzeń. Chemia profesjonalna, choć najczęściej stosowana w dużych obiektach, swoich zwolenników znajdzie również w domowych warunkach, gdy dane zabrudzenia są trudne do usunięcia. Należy pamiętać, by zapoznać się z instrukcją użytkowania środków profesjonalnych. Środki gospodarcze są to produkty domowego użytku, które posiadają konkretne zastosowanie, nie wymagają rozcieńczania i od razu po zakupie są zdatne do użytkowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium