Sklep internetowy Cantino
do kasy suma: 0,00 zł
 

Dostawa w całej Polsce!

 

Masz pytanie? Zadzwoń

71 307 02 00

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Ekologiczne opakowania na ciasta - poznaj ich rodzaje!

0
Ekologiczne opakowania na ciasta - poznaj ich rodzaje!

Ze względu na coraz bardziej zrównoważone podejście do środowiska, ekologiczne alternatywy dla plastiku zyskują na popularności. Istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań, które są przyjazne dla naszej planety. Korzystanie z biodegradowalnych zamienników tworzyw sztucznych ma ogromne znaczenie dla ochrony naszego środowiska. Tradycyjne plastikowe opakowania są głównym źródłem zanieczyszczenia i odpadów, które poważnie szkodzą naszemu ekosystemowi — mają długotrwały wpływ na planetę. Plastik jest trudno rozkładalnym materiałem i może utrzymywać się w środowisku przez setki lat. Kiedy tego typu opakowania trafiają na wysypiska śmieci lub do oceanów, przyczyniają się do powstawania olbrzymich skupisk odpadów, co ma negatywny wpływ na ekosystemy wodne, zabija morskie zwierzęta i ptaki, a także zanieczyszcza wodę, powietrze i glebę.

W poniższym artykule zaprezentujemy różne rodzaje ekologicznych opakowań na ciasta, które pozwolą na cieszenie się ulubionymi wypiekami, bez produkcji tak dużej ilości odpadów. Pamiętaj, że jeśli jesteś właścicielem lokalu z branży gastronomicznej, Twoi Klienci z pewnością docenią fakt, iż temat dbałości o środowisko nie jest Ci obojętny.

Rodzaje ekologicznych opakowań na ciasta

Na rynku pojawia się coraz więcej alternatyw dla plastiku, które są równie trwałe i w żaden sposób nie wpływają na jakość czy smak wypieku. Konsumenci coraz bardziej doceniają te innowacyjne rozwiązania, które pozwalają im cieszyć się ulubionymi ciastami, jednocześnie dbając o nasze środowisko.

Ekologiczne opakowania na tort z papieru z okienkiem

Popularną opcją są papierowe opakowania z papieru, posiadające okienko. Składają się w całości z papieru pochodzącego z recyklingu, który posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), potwierdzający zrównoważone zarządzanie lasami — sprzyja to ochronie bioróżnorodności i zrównoważonemu rozwojowi. Dodatkowo, okienko w takim opakowaniu jest wykonane z PLA (kwasu polimlekowego), czyli biodegradowalnego tworzywa pochodzenia roślinnego, najczęściej uzyskiwanego z kukurydzy lub trzciny cukrowej.

Wykorzystując papier z recyklingu, opakowania tego typu przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów i niższego obciążenia środowiska. Zapewniają one nie tylko ochronę wypieków, ale również umożliwiają klientom podglądanie ich przez przezroczyste okienko. To świetna alternatywa dla tradycyjnych plastikowych opakowań, która pozwala zachować estetykę i funkcjonalność, jednocześnie dbając o planetę. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór tego typu biodegradowalnych pudełek na ciasta, a znaleźć je możesz, klikając tutaj.

Ekologiczne pojemniki cukiernicze z PET-u

Innym ciekawym rozwiązaniem są pojemniki na ciasta i wypieki wykonane z PET-u. Ich główną zaletą jest to, że w pełni nadają się do recyklingu. Materiał może być poddany temu procesowi wielokrotnie, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia surowców i ilości odpadów. Z recyklingu PET-u można otrzymać nowe opakowania lub inne produkty, takie jak włókna poliestrowe. Pojemniki PET są lekkie, wytrzymałe i przezroczyste, co pozwala na atrakcyjne prezentowanie wypieków. Co więcej, w tym przypadku możemy cieszyć się znacznie większą odpornością na przemakanie, niż w przypadku pudełek papierowych.

Pamiętaj, aby odpowiednio gospodarować odpadami PET. Poprzez ich segregację i skierowanie do procesu recyklingu, można zminimalizować ich wpływ na środowisko.

Biodegradowalne foremki do pieczenia muffinek

Dla fanów babeczek idealnie sprawdzą się ekologiczne foremki ze świeżych włókien i łupin kakaowych. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na przygotowanie wypieków w sposób przyjazny dla środowiska. Wykorzystują one odpadki pozyskiwane z produkcji czekolady — łupiny kakaowe. Wyglądają atrakcyjnie i zdecydowanie dodają uroku babeczkom. Warto także podkreślić, że są one biodegradowalne i kompostowalne, co pozwala na ich bezpieczne wykorzystanie i minimalizację wpływu na środowisko. Dodatkowo foremki ze świeżych włókien i łupin kakaowych są estetyczne, trwałe i nie wpływają na jakość ani smak babeczek.

Ekologiczne opakowania na wypieki - podsumowanie

Podsumowując, ekologiczne opakowania na ciasta i alternatywne foremki stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich pozytywny wpływ na środowisko. Korzystanie z tych zrównoważonych rozwiązań pozwala nam ograniczyć ilość plastikowych odpadów i dbać o naszą planetę, co jest aktualnie bardzo ważne.

Warto podkreślić, że podane przez nas w powyższym wpisie rozwiązania są trwałe i nie wpływają w żaden sposób na smak czy wygląd wypieków. Niezależnie od tego, czy wybierzesz ekologiczne opakowania na ciasta z okienkiem, foremki ze świeżych włókien czy nadające się do recyklingu pojemniki na wyroby cukiernicze z PET, możesz cieszyć się smakiem ulubionych produktów, mając pewność, że działasz na korzyść dla środowiska.

Michał Herok

specjalista ds. e-commerce

Specjalista z 10-letnim doświadczeniem w pracy z klientem i 3-letnim w branży rozwiązań dla HoReCa, w tym również tych przyjaznych dla środowiska. W CANTINO odpowiada między innymi za kwestie merytoryczne publikowanych treści oraz ekologiczne strony marketingu.

Z pasją łączy zapotrzebowania klientów z eko rozwiązaniami spełniającymi wszelkie oczekiwania.

W swoich tekstach blogowych porusza wszelkie kwestie związane z tematyką rozwiązań dla Twojej gastronomii, przede wszystkim w zakresie jednorazowych naczyń, sztućców, opakowań na wynos, akcesoriów i wielu innych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium