Sklep internetowy Cantino
do kasy suma: 0,00 zł
 

Dostawa w całej Polsce!

 

Masz pytanie? Zadzwoń

71 307 02 00

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Opakowania papierowe a ochrona produktów – jak zapewnić najlepszą ochronę?

0
Opakowania papierowe a ochrona produktów – jak zapewnić najlepszą ochronę?

Uważni czytelnicy naszego bloga mogą dojść do wniosku, że podobny temat pojawił się już kilka miesięcy temu ( sprawdź TUTAJ) i trochę prawdy w tym jest, jednak chcielibyśmy, aby ten był pewnego rodzaju nawiązaniem, swego rodzaju rozwinięciem czwartego rozdziału tamtego wpisu. Skupimy się tu głównie na doborze konkretnych rozwiązań do Twoich potrzeb. W materiale tym opowiemy trochę o głównych dylematach przy wyborze opakowań, a także postaramy się podpowiedzieć przykładowe zestawy opakowań, naczyń jednorazowych oraz innych akcesoriów, czyli prawdziwe must have dla najbardziej popularnych typów lokali.

Być EKO - co to znaczy?

Jako hurtownia opakowań jednorazowych z pojęciem “eko” spotykamy się na co dzień. Fraza ta z reguły rozwijana jest jako eko > ekologia. Jest to oczywiście oficjalne rozwinięcie skrótu “eko”, które panuje w powszechnym użytku.

Wyjdźmy jednak poza ramy schematów i na nasze potrzeby dodajmy tu drugie rozwinięcie tego pojęcia, a więc ekonomia. Zyskamy dzięki temu zabiegowi słownemu dwie główne ścieżki wyboru opakowań jednorazowych i innych akcesoriów, jakimi kieruje się znaczna większość klientów: ekologia i/ lub ekonomia.

Taki stan rzeczy oczywiście nikogo nie dziwi, jest to naturalna kolej wyboru. Nie każdy lokal oczekuje i potrzebuje opakowań biodegradowalnych, droższych opakowań. W wielu przypadkach cena będzie ważniejszym argumentem. Oczywiście zaznaczyć trzeba, że tańsze produkty nie muszą oznaczać tandety. Klienci, którzy zdążyli już poznać CANTINO wiedzą, że słowo to jest synonimem jakości. Wszystkie produkty, w tym te z półki budżetowej, spełniają wszelkie normy oraz są zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami.
Wróćmy do tematu.

Był moment w historii rynku opakowań, gdy opakowania ekologiczne zaczęły zyskiwać popularność i stały się one po prostu modne. Moda ta jednak bardzo szybko przerodziła się w oczekiwania konsumentów, a to z kolei w pewien wyznacznik dla restauratorów, do których należy dążyć, aby utrzymać lub zwiększać status lokalu.

W tym momencie dotychczasowe jednorazówki, kojarzące się z plastikiem, styropianem i ogólnie pojętą tandetą, przeszły do lamusa i stały się passé. Oczywiście były nadal w sprzedaży, jednak nowe, lepsze, ekologiczne odpowiedniki przesunęły je daleko na drugi lub nawet trzeci plan. Producenci tych opakowań nie tracili jednak wtedy czasu. Postanowili podjąć rywalizację i zaczęli udoskonalać swoje produkty, rozwijając tym samym drugą gałąź, o której pisaliśmy wyżej - opakowania ekonomiczne. Używam tej nazwy nie tylko z powodu skrótu eko i ich dobrą korelację, ale celowo unikam określenia “tanie”, ponieważ mogłoby ono przywołać skojarzenie niskiej jakości tych produktów, co jak staram się opisać, nie jest prawdą.

Dodatkowym motorem napędowym dla fali ulepszeń opakowań z tworzyw sztucznych, głównie z plastiku, są przepisy, które stopniowo od kilku lat wprowadza Unia Europejska, a państwa członkowskie zobligowane są, żeby ratyfikować je również w swoim prawodawstwie. O tym również wspominaliśmy w poprzednich wpisach, ale w roli przypomnienia, przepisy te mają na celu początkowo ograniczyć, a finalnie całkowicie zaprzestać wprowadzania nowych partii tworzyw sztucznych do produkcji, co spowoduje powstanie obiegu zamkniętego w produkcji opakowań. Ma zostać to spowodowane poprzez rozpowszechnienie opakowań wielorazowego użytku oraz uszczelnienie systemu recyklingu tego typu odpadów, a także lepsze i bardziej skuteczne jego wykorzystanie.

Obecnie coraz trudniej znaleźć lokale, które nadal korzystają z opakowań jednorazowych “dawnego” typu, czyli tandetnych, wykonanych z najgorszego plastiku lub, co gorsza, styropianu, które rozpadają się w rękach i same w sobie zniechęcają do zajrzenia do ich wnętrza. Zastępują je produkty dużo wyższej jakości, zachęcające i przyciągające uwagę, które, nawet jeśli wykonane są z plastiku, są o wiele bardziej solidne i wytrzymałe. Restauratorzy zaczynają rozumieć, że właściwe i jakościowe opakowania na wynos, nawet przy małej skali, równie mocno mogą oddziaływać i świadczyć i jakości lokalu, jak eleganckie wnętrza, czy schludna elewacja. Są niepozornym, często ignorowanym elementem, który może zaburzyć wizerunek całej restauracji. Za przykład niech posłuży lokal w jednym z dolnośląskich miast powiatowych, który miałem przyjemność odwiedzić w ostatnim czasie. Zarówno z zewnątrz jak i w wewnątrz prezentuje się naprawdę okazale i elegancko, może nawet prestiżowo. Gustownie urządzona sala, ładny taras, miła obsługa i smaczne jedzenie. Gdy po zjedzeniu posiłku poprosiliśmy o opakowanie jednorazowe, żeby zapakować część obiadu córki, otrzymaliśmy… styropianowy pojemnik z pokrywką. Może to jakieś moje zboczenie zawodowe, ale takie pudełko bardziej pasowałoby mi do podrzędnego baru (choć i tam już są praktycznie niespotykane), niż do lokalu o takim standardzie. Teoretycznie to nic takiego, co powinno wpływać na opinię, ale pozostawiło po sobie pewien delikatny niesmak, dla niektórych mogący rzutować na wizerunek całej restauracji.

Podsumowując, powyższe rozważania można stwierdzić, że nie ma jednej ścieżki, czy szablonu wyboru odpowiednich, najlepszych opakowań jednorazowych. Nie ma również dwóch ścieżek, jednak możemy wyróżnić dwie główne, które pokrótce starałem się nieco rozwinąć. Oczywiście są to jedynie wskazówki, które mogą pomóc w doborze najlepszego kierunku w świecie opakowań dla swojej gastronomii, nie ma również żadnych przeciwwskazań do mieszania ze sobą opakowań z różnych kategorii, które wspólnie stworzą idealną całość.

Co wybrać dla …,
czyli przykładowe zestawy przygotowane przez zespół CANTINO dla popularnych typów lokali.

Jako hurtownia opakowań jednorazowych bardzo często otrzymujemy prośby o pomoc w skompletowaniu setów niezbędnych opakowań, naczyń jednorazowych i innych akcesoriów będącymi tak zwanym must have dla danego typu gastronomii. Wielokrotnie takie wiadomości spływają do nas od restauratorów dopiero co rozpoczynających swoją przygodę w branży.

Kawiarnia

Co może przydać się w takim lokalu? Oczywiście kubki na kawę, pokrywki i inne niezbędniki.

Nasza propozycja zestawu:

Kubek papierowy termiczny 300 ml

Kompromis pomiędzy wysoką jakością, trwałością i korzystną ceną. Do gorącej kawy zawsze rekomendujemy kubki dwuwarstwowe, ponieważ nie tylko dłużej utrzymają temperaturę napoju wewnątrz, ale przede wszystkim znacznie przyjemniej trzyma je się w dłoni, bez obaw o poparzenie.

Kubek papierowy termiczny 300 ml | Cantino
Pokrywka z PLA do kubka fi 89 mm | Cantino

Pokrywka z PLA do kubka fi 89 mm

Pokrywki wykonane z PLA, czyli tworzywa biodegradowalnego oraz kompostowalnego, które w wyglądzie i trwałości przypominają swoje plastikowe odpowiedniki z tą różnicą, że są ekologiczne. Dostępne w kolorach czarnym lub białym z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi kawowego aromatu.

Mieszadełko drewniane, pojedynczo pakowane 14 cm

Trwałe, estetyczne, przede wszystkim higieniczne, ponieważ każde zapakowane jest oddzielnie. Długość 14 cm. sprawia, że są wygodne w przechowywaniu, nie zajmują zbyt dużo miejsca, sięgaja do dna większości kubków jednocześnie nie wpadając do nich.

Mieszadełko drewniane, pojedynczo pakowane 14 cm | Cantino

Pizzeria

Żadna pizzeria nie obędzie się bez opakowań na wynos. Wiele z tego typu lokali działa jedynie serwując dania poza lokalem.

Opakowanie na pizzę ⌀ 32 cm | Cantino

Opakowanie na pizzę ⌀ 32 cm

Żadna pizzeria nie może funkcjonować bez pudełek. Tak jak pizze występują w różnych rozmiarach, ale otwierając pizzerię zapewne będziesz wiedział/a w ilu i w jakich rozmiarach pizzę będziesz serwować, dlatego również dobór odpowiednich opakowań nie sprawi trudności.

Pojemnik papierowy 45 ml

Wiele osób nie wyobraża sobie pysznej pizzy bez sosu czosnkowego lub chociaż keczupu. Zazwyczaj serwowane są w typowych plastikowych pojemniczkach, których używają praktycznie wszyscy. My jednak proponujemy wyjście poza utarte schematy i wyróżnienie się spośród innych. Proponujemy pojemnik na sos wykonany z papieru, a powleczony PLA, czyli opakowanie w 100% ekologiczny, w dodatku kolorystycznie świetnie komponujący się z brązowymi pudełkami. Dzięki niemu nikt nie pomyli Cię z konkurencją!

Pojemnik papierowy 45 ml | Cantino
Mały Łyżeczka 13 cm z włókien drzewnych | Cantino

Łyżeczka 13 cm z włókien drzewnych

Propozycja od CANTINO. Dość niekonwencjonalna i raczej bardzo rzadko spotykana. Po co łyżeczka w powyższym zestawie? Otóż znacznie ułatwi ona skorzystanie z dodanego sosu lub oliwy, zwłaszcza spożywając pizzę poza domem. Proste? Tak, a jednak niewykorzystywane. Łyżeczka w bardzo korzystnej cenie, więc nie nadszarpnie budżetu, wykonana z ekosurowców, bardzo trwała i estetycznie wykonana. Naszym zdanie prawdziwy MUST HAVE!

Restauracja z domowymi obiadami

Typ lokali bardzo często spotykany w polskim krajobrazie, spotykane zarówno w wielkich miastach, małych miejscowościach, jak i na przydrożnych postojach. Zazwyczaj są to lokale z bardzo smacznym, tradycyjnym jedzeniem, chętnie odwiedzane przez klientów z Polski i zagranicy.

Opakowanie na wynos trójdzielne

Opakowania wielozadaniowe, które idealnie sprawdzają się dla różnego typu dań jedno-, dwu- lub trzyskładnikowych,, dostępne w różnych konfiguracjach podziału. W ofercie dostępne mamy również pasujące do nich pokrywki lub swobodnie można ich używać w popularnych zgrzewarkach.

Opakowanie na wynos trójdzielne | Cantino
Kubek papierowy na zupę 470 ml | Cantino

Kubek papierowy na zupę 470 ml

Świetne rozwiązanie do zupy na wynos. Wbrew pozorom materiał wykonania, czyli papier, sprawdza się do takich celów równie dobrze jak niegdyś plastik. Obalamy mity! One naprawdę nie przeciekają i bez przeszkód wytrzymują nawet kilka godzin. Podobnie jak pojemniki na dania główne można zamykać tradycyjną pokrywką lub w zgrzewarce.

Zestaw sztućców z włókien drzewnych

Kompletny zestaw sztućców, idealny na wszelkie okoliczności. Zawiera wszystkie niezbędne narzędzia, czyli łyżkę, nóż, widelec oraz serwetkę. Wszystko to estetycznie zapakowane w folię, dzięki czemu cały zestaw jest higienicznie zabezpieczony na czas magazynowania i transportu.
Włókna drzewne, o których pisaliśmy już wyżej, to kompozyt z ekologicznych surowców, który jest świetną alternatywą dla plastiku- równie wytrzymałe, elegancko zaprojektowane, spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Zestaw sztućców z włókien drzewnych | Cantino

Wbrew pozorom wybór opakowań jednorazowych nie należy do łatwych, zwłaszcza porównując z okresem kilka, kilkanaście lat wstecz, kiedy to właściwie to nie było żadnego wyboru, Wszystko wyglądało podobnie, wykonane z tandetnego plastiku lub styropianu, czasem spotkać można było produkty papierowe, jednak to zazwyczaj talerzyki lub ewentualnie pudełka na ciasto.

Obecne czasy dają nam dużo większe możliwości, do każdego typu kuchni znaleźć można niezliczoną ilość rozwiązań, tym bardziej biorąc pod uwagę możliwość różnych konfiguracji. Dodatkowo możliwość personalizowania poszczególnych opakowań jednorazowych, o której pisaliśmy

TUTAJ

pozwala nie tylko wyróżnić się spośród konkurencji, ale również trwale zapisać się w pamięci i uwadze konsumentów.

Mając to na uwadze CANTINO, jako hurtownia opakowań jednorazowych, otwarte jest na wszystkie pytania i wątpliwości naszych obecnych, jaki przyszłych klientów. Nasz zespół specjalistów rozwieje wszelkie obiekcje z dbałością o wszystkie szczegóły, dlatego jeśli pojawiły Ci się jakiekolwiek znaki zapytania nie wahaj się ani chwili i skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Michał Herok

specjalista ds. e-commerce

Specjalista z 10-letnim doświadczeniem w pracy z klientem i 3-letnim w branży rozwiązań dla HoReCa, w tym również tych przyjaznych dla środowiska. W CANTINO odpowiada między innymi za kwestie merytoryczne publikowanych treści oraz ekologiczne strony marketingu.

Z pasją łączy zapotrzebowania klientów z eko rozwiązaniami spełniającymi wszelkie oczekiwania.

W swoich tekstach blogowych porusza wszelkie kwestie związane z tematyką rozwiązań dla Twojej gastronomii, przede wszystkim w zakresie jednorazowych naczyń, sztućców, opakowań na wynos, akcesoriów i wielu innych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium