Sklep internetowy Cantino
do kasy suma: 0,00 zł
 

Dostawa w całej Polsce!

 

Masz pytanie? Zadzwoń

71 307 02 00

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Słoiki - jeden przedmiot wiele zastosowań

0
Słoiki - jeden przedmiot wiele zastosowań

Jak powstaje słoik

Proces powstawania słoików rozpoczyna się w piecu szklarskim, to właśnie tam trafiają wszystkie składniki zestawu szklarskiego. Po tym, jak w wysokiej temperaturze zostaną stopione, tworzy się masa szklana. Tak powstała masa jest ochładzana i dostarczana do maszyn formujących. Ostatecznie do automatu szklarskiego trafia porcja szkła, która jest wydzielona z jednorodnej termicznie masy. Z tej porcji tworzy się szklaną bańkę, która jest przenoszona do formy, w której wytworzony zostanie słoik. Następnie słoik zostaje poddany obróbce termicznej, podczas której jest schładzany, później na gorąco nakłada się odpowiednie tlenki, aż finalnie jest znowu studzony. Po tak przeprowadzonej produkcji, każdy słoik jest sprawdzany pod kątem jakości. Słoiki wadliwe trafiają do ponownego przetopienia, a te bez defektów trafiają do klientów.

Najczęstsze zastosowania szklanego naczynia, jakim jest słoik

Tutaj pewne ograniczenia mogą powodować faktura i rozmiary słoika, ale mimo to jest wiele miejsc poza kuchnią, gdzie można w ciekawy sposób wykorzystać niepotrzebne słoiki. Duże słoiki sprawdzą się świetnie jako wazon na kwiaty. Więcej zastosowań można znaleźć dla słoików o mniejszych rozmiarach, można efektownie wykorzystać je przy organizacji przestrzeni biurowej (jako miejsce na przechowywanie walających się wszędzie drobiazgów) Słoik może również spełniać rolę skarbonki z wyciętym w zakrętce wąskim otworem. Dla pasjonatów domowego DIY, słoik może stanowić ciekawe wyzwanie – przy tworzeniu własnych świec zapachowych lub jako oryginalny sposób na eksponowanie zdjęć. Ze słoika można również zrobić pojemnik na mydło w stylu vintage (wystarczy w wieczku zamocować dyfuzor).

Słoiki szklane cantino

Pojemność słoika i jego rodzaje

Pojemność słoika i rodzaj są uzależnione od jego przeznaczenia. Na rynku dostępne są oczywiście słoiki wielofunkcyjne, ale podczas przygotowywania przetworów domowych warto skorzystać z tych odpowiednio do nich przeznaczonych, które zalecane są również do dżemów i miodów. Dużą popularnością cechują się słoiki twist off, wśród których dostępne są słoiki proste, jak i te o bardziej nieregularnym kształcie. Wielkość szklanych słoików dostępnych na rynku zaczyna się od niewielkich pojemności 135 ml, a kończy na wysokich, o prostych kształtach, których pojemność wynosi 900 ml.

Nakrętki na słoik, które ozdobią wszystkie przetwory

Do odpowiednio dobranego słoika, ze względu na przeznaczenie oraz wymaganą pojemność, warto dobrać nakrętki, które ozdobią całość. Jeśli szukacie czegoś, co przypomni o domowym zaciszu i dawnych czasach, gdy brało się ze sobą słoiki przy okazji pierwszych wyjazdów, warto postawić na nakrętki biało-czerwone, które oddają świetnie klimat tych czasów. Jeśli chcecie postawić na prostotę, warto zainwestować w nakrętki tylko w jednym kolorze (np. w kolorze białym lub czarnym). A jeśli szukacie sposobu na odróżnienie poszczególnych przetworów, nakrętki do słoików sprawdzą się jako sposób na ich odróżnienie.

nakrętki do słoików cantino

Podsumowując słoik to przyjaciel naszych babć, ale już nie tylko

Słoiki dalej mogą pozostać wspomnieniem dawnych czasów, kiedy mogliśmy cieszyć się przetworami przygotowanymi przez nasze babcie. Choć szereg możliwości, które daje ich przygotowanie, jest okazją do wykorzystania kreatywności i wprowadzenia nowych, ciekawych rozwiązań we własnym domu.

Michał Herok

specjalista ds. e-commerce

Specjalista z 10-letnim doświadczeniem w pracy z klientem i 3-letnim w branży rozwiązań dla HoReCa, w tym również tych przyjaznych dla środowiska. W CANTINO odpowiada między innymi za kwestie merytoryczne publikowanych treści oraz ekologiczne strony marketingu.

Z pasją łączy zapotrzebowania klientów z eko rozwiązaniami spełniającymi wszelkie oczekiwania.

W swoich tekstach blogowych porusza wszelkie kwestie związane z tematyką rozwiązań dla Twojej gastronomii, przede wszystkim w zakresie jednorazowych naczyń, sztućców, opakowań na wynos, akcesoriów i wielu innych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium